Postet nga: irani

Irani lëshon fletarrestim për Trumpin

Irani ka lëshuar fletarrestim kundër presidentit amerikan, Donald Trump dhe 35 të tjerëve, për shkak të vrasjes së gjeneralit të forcave elite të Gardës Revolucionare Islamike, ...

SHBA kryen sulme hakmarrëse kundër milicisë së mbështetur nga Irani

Shtetet e Bashkuara thonë se janë duke kryer sulme hakmarrëse kundër një milicie që mbështetet nga Irani dhe operon në Irak.

Netanyahu: Irani, regjimi më anti-semitik në planet

 

Dy diplomatë iranianë dëbohen nga Shqipëria

Pas acarimit të situatës në Lindjen e Mesme, Ministri në Detyrë Gent Cakaj deklaroi se vendi ynë ka shpallur non grata dy diplomatë të lartë dhe i ka kë...

Dhoma e Përfaqësuesve voton për t'i kufizuar Trumpit veprimet ushtarake kundër Iranit

 

VIDEO - Gjenerali amerikan flet për kërcënimin iranian ndaj Shqipërisë

Çdo mik i SHBA, për fat të keq konsiderohet si një shënjestër e Iranit. Gjenerali amerikan në pension Michael Barbero, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarë...

Irani besohet se qëllimisht nuk ka dashur të shkaktojë viktima amerikane gjatë sulmit në Irak

Irani besohet se me qëllim ka shmangur viktimat ushtarake amerikane gjatë sulmeve hakmarrëse me raketa mbi bazat që strehojnë trupat amerikane në Irak, pas vrasjes nga ShBA-të të ...

Trump mesazh popullit iranian: Ne dëshirojmë paqe

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump, gjatë fjalimit të tij pas sulmit të Iranit ndaj bazave amerikane në Irak, pati një mesazh edhe për popullin iranian.