Postet nga: IPK

48 policët dhe dy doganierët e arrestuar të dyshuar edhe për krim të organizuar

Arrestimi i 50 zyrtarëve shtetërorë për afera korruptive bëri bujë në të gjithë vendin. 48 prej zyrtarëve të arrestuar janë pjesë e Policisë së Kosovës ndë...

Vjedhja e veturës në stacion policor, suspendohet nga puna një polic

Një zyrtar policor është suspenduar nga puna, pas vjedhjes së veturës së sekuestruar, e cila po qëndronte brenda oborrit të stacionit policor në Mitrovicën e Veriut.

Seanca për masën e paraburgimit për zyrtarët policorë po mbahet në dy salla

Dy seanca të ndara po mbahen sot në Gjykatën e Prishtinës-Departamentin Special, për 50 zyrtarët e arrestuar për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të detyrës ...

Sa para u dhanë ryshfet për policët kufitar për lejimin e kontrabandës e veprimtarive të tjera ilegale

Nga 1 mijë lekë e deri në 400 euro u dhanë në raste individuale dhe shuma të ndryshme për zyrtarët policorë kufitar të cilët u arrestuan sot nga ana ...

Policët kufitarë dyshohen se morën qindra euro ryshfet

48 zyrtarë policorë kufitarë dhe dy doganierë përfunduan në pranga pas një hetimi që zgjati 10 muaj nga Inspektorati Policor i Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale.

Aksioni i IPK-së në Gjakovë, Prokuroria thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

Inspektorati Policor i Kosovës në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një aksion në koordinim me Prokurorinë Speciale ku ka arrestuar thuajse gjithë stacionin e policisë ...

Dogana suspendon nga puna dy doganierët e arrestuar në aksionin e IPK-së

Dy doganierët e arrestuar në aksionin e Inspektoratit Policor të Kosovës janë suspenduar nga puna.

IPK fton disa avokatë për të mbrojtur 40 zyrtarët policorë të arrestuar sot

Më shumë se 40 zyrtarë policorë janë arrestuar sot në rajonin e Gjakovës dhe Prizrenit.