Postet nga: Arrestimi i policëve

Dosja: Policët e grushtuan të arrestuarin në veturë

Gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 8 zyrtarë policor për akuzat të keqpërdorimit të deytës zyrtare.

IPK jep detaje për arrestimin e policëve

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve ka arrestuar sot në orët e mëngjesit tetë zyrtarë policorë (punonjës në Stacionin Policor Jugu – Drejtoria Rajonale e ...

Edhe një polic, djali i një komandanti të Policisë, arrestohet për keqtrajtim

Gjatë ditës së sotme shtatë zyrtarë policorë janë suspenduar ndërsa tre nga ta janë arrestuar dhe janë ndaluar për 48 orë me vendim të Prokurorisë.

U vazhdohet suspendimi policëve të arrestuar për lojëra fati e kontrabandë në Karaçevë

12 zyrtarëve policorë të cilët u arrestuan në aksionin e së premtes në fshatin Karaçevë u është vazhduar suspendimi pas rekomandimit të Inspektoratit Policor të Kosovës.

U vazhdohet suspendimi eprorëve të Policisë së Kosovës të stacionit në Zubin Potok

Pasi gjatë një inspektimi në Drejtorinë Rajonale në Veri të Mitrovicës, më saktësisht në stacionin policor në Zubin Potok, u gjetën parregullsi dhe mungesë të disa dë...

Policit të dytë të arrestuar i janë gjetur 9 mijë euro ‘cash’ dhe 2 Kallashnikovë

Dy hetues të Krimeve Ekonomike të Kosovës janë arrestuar sonte në një operacion të Inspektoratit Policor të Kosovës.

Zbulohet se kush është hetuesi i dytë i arrestuar nga IPK

Para pak minutave një hetues i Krimeve Ekonomike është arrestuar nga Inspektorati Policor i Kosovës.

Prokuroria merr vendim për tre policët e arrestuar në aksionin e sotëm në veri

Aksioni i sotëm në veri të Mitrovicës i Inspektoratit të Policisë së Kosovës, me urdhër të Prokurorisë Speciale ka përfunduar me arrestimin e tre zyrtarë...