Postet nga: ihmk

Moti për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale të temperaturave.

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar për temperaturat që do të mbizotërojnë sot në vend.

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende parashihen edhe kushte ...

Moti në dy ditët e ardhshme, me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin në vend në dy ditët e ardhshme.

Mot me shi në dy ditët e ardhshme

Nesër dhe pasnesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm ku parashihen edhe reshje shiu.

Moti për sot dhe nesër

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht përgjatë relievit malor.

Moti për dy ditët e ardhshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër dhe pasnesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht përgjatë relievit malor.

Moti për këtë javë

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës,  situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të vijojë edhe për gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.