Postet nga: Hotel Adriatiku

Inspektorati i Punës do të dalë me raport për vdekjen e punëtorit në hotelin 'Adriatik'

Kryeinspektori i Punës, Basri Ibrahimi ka thënë se trupa inspektuese do të fillojë të përgatisë një raport mbi aksidentin e ndodhur dje në hotelin ‘Adriatik’ në qendë...

Bahtiri shpall ditë zie të martën

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri e ka shpallur ditë zie ditën e nesërme.

VIDEO- Momenti kur nxirret trupi i pajetë i personit nën gërmadha

KALLXO.com ju sjell pamjet e para kur ekipi i emergjencave nxjerr trupin e pajetë të punëtorit që ishte zënë nën shembjet e hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë.

Reagon edhe Isa Mustafa për vrasjen e trefishtë në Prishtinë dhe shembjen në Mitrovicë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar pas ngjarjeve të sotme, vrasjen e trefishtë në kryeqytet dhe shembjen e një pjese të hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë.

Bahtiri apel qytetarëve: Të lutemi për shpëtimin e jetës së të riut

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar edhe një herë për ngjarjen e sotme në qendrën e këtij qyteti ku u shemb një pjesë e hotelit ‘...

FSK-ja ndihmon me kërkimet në rrënojat e hotelit 'Adriatik'

Kërkimet për një person që dyshohet se gjendet nën gërmadhat e hotel ‘Adriatikut’ po vazhdojnë edhe në këto çaste.

Shembjet e objekteve në Mitrovicë e Fushë Kosovë, reagon kryeministri i vendit

Pas dy rasteve të shembjeve të objekteve, në Mitrovicë e në Fushë Kosovë, ka reaguar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.

Vazhdojnë kërkimet në Mitrovicë, dyshohet se një punëtor 27 vjeçar është nën rrënoja

Një punëtor që ishte duke punuar në renovimin e hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë, dyshohet se është ende nën rrënoja.