Postet nga: Haxhi Shala

Shala: Dialogu Kosovë-Serbi, Dialog i Individëve

Kryetari i Komisionit parlamentar për Siguri, Haxhi Shala, tha sot në takimin e organizuar nga Komisioni për Punë të Jashtme dhe KDI bashkë me kryetarët e komisioneve ...

Shtyhet Seanca që Bashkoi në Gjykatë LVV-në e Nismën

Avokatja Teuta Zhinipotoku që mbron  ish-deputetin e Vetëvendosjes Ismajl Kurteshi, mungoi në procesin gjyqësor ku Kurteshi, bashkë me ish-deputetin e Nismës Haxhi Shala ngarkohen për hedhje ...

Mocioni në Kuvend Shtyn Seancën Gjyqësore për Gazin Lotsjellës

Deputeti i Vetëvendosjes, Ismajl Kurteshi dhe ai i NISMA-s, Haxhi Shala, ka qenë dashur të dalin para gjykatës për t’u përgjigjur për akuzat me ...

Shala: Përfundon Gjendja e Gatishmërisë së Policisë

Prej sot sipas Haxhi Shalës, kreut të Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së ka përfunduar gjendja e gatishmërisë së policisë.

Shtyhet Gjykimi i Deputetëve për Hedhje të Gazit

Seanca e paraparë të mbahej sot në gjykimin ku të akuzuar janë dy deputet të dy partive opozitare, Ismajl Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Haxhi Shala nga Nisma, ...

Aktakuza Ndaj Deputetëve Kthehet në Rivendosje

Aktakuza që rëndon mbi deputetët e Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala (Nisma për Kosovën) dhe Ismajl Kurteshi (Vetëvendosje), do të duhet edhe njëherë ...

Opozita e Bashkuar Bojkoton Seancën e Ardhshme

Krahas AAK-së edhe deputetët e Vetëvendosjes do ta bojkotojnë seancën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës.

Haxhi Shala Mbetet në Arrest Shtëpiak

Edhe në seancën e sotme në Gjykatën Themelore të Prishtinës Haxhi Shalës i është konfirmuar arresti shtëpiak.