Postet nga: Halil matoshi

"Potpuri" zëvendësministrash në Ministrinë e Vlora Dumoshit

Qeverinë që i printe Ramush Haradinaj e kishin kritikuar shpesh për numër të madh të zëvendëskryeministrave, ministrave e zëvendësministrave.

Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit

Ish-këshilltari i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, nuk i ka kthyer një laptop dhe një telefon pas përfundimit të mandatit në Qeveri.

Halil Matoshi – Konjufcës: Bravo të qoftë

Ish-këshilltari i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi e ka përkrahur vendimin e sotëm të ministrit të Jashtëm dhe Diasporës, Glauk Konjufca për shkarkimin e 14 ...

Këshilltari i Haradinajt për kërcënimin ndaj Kurtit: Ku janë prokurorët ?

Këshilltari i Kryeministrit në detyrë, Halil Matoshi ka reaguar pas kërcënimit që anëtari i Nismas Social Demokrate, Haxhi Hoti i ka bërë sot gjatë ditë...

Matoshi – Abdixhikut: Ka rritje të vendeve të punës, ke bërë kalkulim politik

Shifrat e papunësisë në Kosovë janë bërë shkak i reagimeve pasi Kryeministri Haradinaj sot prezantoi shifra që sipas tij tregojnë uljen e papunësisë.

Sa është i pasur Halil Matoshi?

Këshilltari politik i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Halil Matoshi ka deklaruar pasurinë pranë Agjencisë Kundër Korrupsion.

Halil Matoshi i reagon Isa Mustafës: Papunësia është zvogëluar

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Halil Matoshi, i ka reaguar kreut të LDK-së dhe ish-kryeministrit Isa Mustafa në lidhje shkrimin e këtij të fundit që deklaron se është rritur ...

Matoshi: Lutfi Haziri, një ndër rrënuesit në tentativë të Kosovës së 17 Shkurtit

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, e ka sulmuar kryetarin e Gjilanit dhe nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Hazirin, duke e quajtur “një nga ideatorët e cenimit ...