Postet nga: 'gulenistët' në kosovë

Gjendja e zjarreve nëpër Kosovë sipas Agjencisë së Menaxhimit Emergjent

Agjencia e Menaxhimit Emergjent (AME) ka njoftuar se ende ka vatra të zjarrit të cilat nuk kanë pushuar akoma.

Kurti: Marrëveshje e 2013 në mes Kosovës dhe NATO-së ka qenë e dëmshme

Fadil Nura, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës në seancën e sotme parlamentare ka drejtuar pyetje ndaj kryeministri Albin Kurti, rreth qëndrimit të tij për marrë...

Policia jep detaje për aksidentin fatal që ndodhi dje në rrugën Viti-Kllokot 

Një person ka mbetur i vdekur nga aksidenti që ka ndodhur dje në rugën Viti-Kllokot.

Çavusoglu: Turqia pret që Kosova t’ia dorëzojë ‘Gulenistët’

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që t’i dorëzojnë tek ato turke gulenistët, pasi siç tha ai “...

Kush Janë Gulenistët?

Turqia tash e një kohë të gjatë u është vënë pas mbështetësve të lëvizjes Hizmet të klerikut Fethullah Gulen, rivalit kryesor të presidentit turk, Recep Tayyip ...

Haradinaj: Shtetasit Turq u Arrestuan për Procedura të Qëndrimit

Haradinaj: Shtetasit Turq u Arrestuan për Procedura të Qëndrimit

Në një konferencë për gazetarë pas mbledhjes së qeverisë, Ramush Haradinaj komentoi arrestimin e zyrtarëve të Kolegjit “Mehmet Akif”.

Drejtori Flet për Arrestimet e Stafit të Kolegjit 'Mehmet Akif' në Kosovë

Drejtori i Kolegjit ‘Mehmet Akif’ në Lipjan, Nazmi Ulus, tha për KALLXO.com se shtetasit turq të arrestuar kanë pasur leje të qëndrimit në Kosovë.

Arrestohen Pesë Zyrtarë të Kolegjit 'Mehmet Akif' në Kosovë

Sot në orët e mëngjesit janë arrestuar 5 persona të nacionalitetit turk, punëtorë të kolegjit “Mehmet Akif”.