Postet nga: drita millaku

Cila vepër dhe pse iu vjetërsua Sveçlës dhe të tjerëve në rastin e gazit lotsjellës?

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, me bashkëpartiakët Salih Zyba, Drita Millaku dhe Fitore Pacolli-Dalipi, po akuzohen nga Prokuroria e Prishtinë...

Sveçla dhe të tjerët nuk e pranojnë fajësinë për hedhjen e gazit lotsjellës

Në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës janë ulur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetët Fitore Pacolli, Drita Millaku ...

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Xhelal Sveçla para gjykatës, dështon seanca ndaj tij

Për të tretën herë radhazi është duke u shtyrë gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore Pacolli e ...

Ministri Sveçla para gjykatës: 'Nuk kam nevojë për avokat'

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, dhe deputetët nga radhët e LVV-së, Salih Zyba dhe Fitore Pacolli, sot u paraqitën para gjykatës pë...

U paguan mbi 20 mijë euro në vit, këta janë deputetët që folën vetëm 1 ose 2 herë gjatë vitit 2023

Nëntë deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë marrë fjalën në seanca vetëm një apo dy herë gjatë gjithë vitit 2023.

Dështon seanca ndaj ministrit Sveçla dhe deputetëve të LVV-së, të akuzuar për gazin lotsjellës

Në Gjykatën e Prishtinës dështoi të mbahej seanca ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, dhe deputetëve nga rradhët e LVV-së Salih ...

Iniciohet procedurë disiplinore për bashkëshortin e deputetes së LVV-së pas raportimit të KALLXO.com

Policia e Kosovës ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj Fisnik Millakut, pas raportimit të KALLXO.com se i njëjti është gjobitur pas organizimit të ahengut për djalin e ...