Postet nga: Gërmi

FOTO - Gjarpri gjigant në Parkun e Gërmisë

Një gjarpër gjigant është parë sot në Parkun e Gërmisë derisa ishte duke gëlltitur një ketër.

‘Sunny Hill’ do të mbahet në Gërmi, sërish

Festivali i muzikës “Sunnuy Hill” do të mbahet për katër ditë rresht në kryeqytet këtë vit.

Komuna e Prishtinës në pritje të Gjykatës Supreme për Parkun e Aventurave në Gërmi

Komuna e Prishtinës është duke pritur vendimin e Gjykatës Supreme për të proceduar tutje me projektin për Parkun e Aventurave që ishte destinuar të bëhet ...

Vdes në QKUK një person që u sëmur teksa po shëtiste në Gërmi

Një person i moshës 40-50-vjeçare ka vdekur në Klinikën Emergjente në QKUK, ku ishte dërguar me autoambulancë.

Pamje - Aksident në mes një taksie dhe një veture

Një aksident ka ndodhur në rrugën 'Nazim Gafurr'i që të dërgon në Parkun “Gërmia”.

Për shkak të ariut, mbyllet përkohësisht Parku i Gërmisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës,Shpend Ahmeti, ka njoftuar për mbylljen e përkohshme të Parkut të Gërmisë, pasi është vërejtur një ari.

Berisha: Nuk do lejojmë që të pritet ndonjë dru për 'Parkun e Aventurave'

Adrian Berisha, drejtor i Kulturës në Komunën e Prishtinës, ka thënë se nuk do lejojnë që të pritet ndonjë dru gjatë punimeve për 'Parkun e ...

Pëllumb Gjinolli: 'Parku i Aventurave' nuk ka ndikim në mjedis dhe nuk nevojitet diskutim publik

Inxhinieri i mjedisit, Pëllumb Gjinolli, ka thënë se ndërtimi i 'Parkut të Aventurave' në Gërmi nuk ka ndikim në mjedis.