Postet nga: Fatos Berisha

Komuna e Prishtinës i ka dhënë leje shkollës “Xhemail Mustafa” ta organizojë Festën e Abetares në Gërmi

Komuna e Prishtinës ia ka aprovuar kërkesën shkollës fillore të mesme të ulët “Xhemail Mustafa” në Prishtinë që ta organizojë Festën e Abetares në ...

Organizimi i Festës së Abetares në Gërmi, prindi e raporton shkollën se po i obligon të paguajnë nga 18 euro

Në KALLXO.com një prind e raportoi shkollën fillore të mesme të ulët “Xhemail Mustafa” në Prishtinë se i obligon prindërit e klasëve të para të ...

‘PriFest 2023’, regjisori Berisha: Premiera botërore e shumë risi në edicion e 15-të

Edicioni i 15 i Festivalit ndërkombëtar të filmit, “Prishtina International Film Festival”- “PriFest”, do të mbahet prej 12 deri më 17 shtator 2023 në Prishtinë.

Regjisori Berisha: Coronavirusi dikton organizimin e ‘PriFest 2020’

Edicioni i 12-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinës, “PriFest” do të mbahet  më ndryshme se edicionet e kaluar për shkak të pandemisë së coronavirusit, ...

Te enjten nis shfaqja e filmit ‘Cirku fluturues’

Filmi ‘Cirku fluturues’, me regji të Fatos Berishës nga dita e enjte do të shfaqet në të gjitha kinematë funksionale në Kosovës.

Problemet globale përmes dramës në Ferizaj

“Derisa vdekja nuk na ndanë” me regji të Fatos Berishës do të shfaqet premierë sot në ora 20:00 në Teatrin “Adriana Abdullahu” në Ferizaj.

Filmi ‘Cirku fluturues’ pjesë e konkurrencës zyrtare në festivalin e filmit në Talin  

Filmi “Cirku fluturues” me skenar dhe regji nga Fatos Berisha do ta ketë premierën botërore në festivalin ndërkombëtar të filmit në Talin të Estonisë.

Fatos Berisha jep dorëheqje nga posti i drejtorit artistik të Teatrit Kombëtar

Ende pa marrë zyrtarisht detyrën e drejtorit artistik të Teatrit Kombëtar të Kosovës, Fatos Berisha ka dhënë dorëheqje nga ky post.