Postet nga: Fjalimi

Vuçiq: Gjuriq në Rrugë për Beograd

Në drejtimin e tij popullit serb, Aleksandar Vuçiq tha se Marko Gjuriq është në rrugë për Beograd.

Haradinaj: Kurrë ma Kush nuk ka me Mujt me i Robëru Shqiptarët

Ramush Haradinaj në akademinë përkujtimore për nder të betejës së Gllogjanit të vitit 1998 iu drejtua me disa fjalë Rifat Jasharit

Vuçiq: Asociacioni Fjalë e Vdekur në Letër

Aleksandar Vuçiq në fjalimin me të cilin u është drejtuar serbëve, ka thënë se Asociacioni i Komunave Serbe ka mbetur fjalë e vdekur në letër.

Trump: Kina dhe Rusia, Rivalë që Duhet të Konfrontohen

Presidenti amerikan, Donad Trump, e ka përshkruar Kinën dhe Rusinë si rivalë, të cilët duhet të konfrontohen me “fuqi të pakonkurrencë” dhe i ka bërë thirrje ...

Trump Sot i Drejtohet Kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të mbajë sot fjalimin e parë drejtuar kombit.

Veseli: Liria e Kosovës më e Gjerë se Specialja

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të PDK-së, Kadri Veseli tha se liria e Kosovës është më e gjerë se Gjykata Speciale.

Presidenti u Drejtohet Një të Tretës së Deputetëve

Në fjalimin vjetor Hashim Thaçi iu drejtua vetëm 40 deputetëve, pasi munguan deputetët e LDK-së, Vetëvendosjes dhe Listës Serbe.

Thaçi: Kosova është Atdhe i të Gjithë Qytetarëve

Në mbledhjen e Këshillit Konsultativ për Komunitete, Presidenti Hashim Thaçi tha se Kosova është atdhe i të gjithë qytetarëve të saj.