Postet nga: Fjalimi

Prokurorja Drita Hajdari Flet për të Pagjeturit në Beograd

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Drita Hajdari foli në një konferencë në Beograd ku po diskutohet për zhvarrosjet e mbetjeve mortore nga luftërat e ish-Jugosllavisë dhe identifikimin e të ...

Haradinaj: Shpresoj të Mos i Shohim Deputetët me Pranga

Duke folur për programin qeveritar të katër vjetëve të ardhshëm, Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se shpreson që të rregullohet imuniteti i deputetëve.

Vuçiq e Lidh të Ardhmen e Serbisë me Raportin ndaj Kosovës

Aleksandar Vuçiq teksa iu drejtua sot kombit të tij nëpërmjet televizionit publik serb, deklaroi se e tashmja dhe e ardhmja e Serbisë lidhen me raportin e saj ...

Visar Ymeri: Ushtria Duhet Bërë!

Në mbledhjen XXVII të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes “Vetëvendosje”, kryetari i këtij subjekti politik shumicën e fjalimit ia ka kushtuar përpjekjes ...

Limaj: Haradinaj do të Thoshte Boll Ma!

Në protestën e shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së ku u kërkua kthimi i Haradinajt në Kosovë pas ndalimit të tij nga Franca në bazë të ...

Kurti: Këtu Vdiq një i Pafajshëm

Duke iu drejtuar të pranishmëve në tubimin para Qendrës së Paraburgimit në Prizren të zhvilluar nga Lëvizja “Vetëvendosje” për të kërkuar drejtësi pë...

Porosia e Presidentes për Studentët

Presidentja në largim, Atifete Jahjaga, ka mbajtur një fjalim para studentëve të Fakultetit Juridik të Universitetit të Prishtinës.

Princi Kërkon Rindërtimin e Urave

Princi i Wales-it tregoi përshtypjet nga vizita e tij e parë në Kosovë në vitin 1999. Tha se atëherë ka parë vështirësitë dhe vuajtjet e këtij ...