Postet nga: Feronikeli

Pa punë nga 8 tetori, sindikata e Ferronikeli proteston para Qeverisë

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve “NewCo Ferronikeli” ka protestuar para Qeverisë së Kosovës.

Feronikeli shkarkon Klodian Duron

Humbja nga Drita me rezultat 3-1, i ka kushtuar trajnerit të Feronikelit, Klodian Duro.

Zyrtare: Damir Kojasevic i bashkohet Feronikelit

Feronikeli është përforcuar me sulmuesin malazezi Damir Kojasevic.

Trepça ’89 dhe Feronikeli i ndajnë pikët në “Riza Lushta”

Trepça ’89 dhe Feronikeli i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligë.

Klodian Duro zyrtarizohet si trajner i Feronikelit

Feronikeli ka zyrtarizuar trajner të skuadrës Klodian Duron.

Afrim Tovërlani flet pas humbjes nga Ballkani

Feronikeli ka pësuar humbjen e parë në sezonin 2020/2021, në Superligë, nga Ballkani me rezultat 3-2, ndeshje e cila luhej në kuadër të xhiros së dytë në Superligën ...

Feronikeli e mbyll pjesën e parë me epërsi dyfishtë ndaj Gjilanit

Feronikeli e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-0, ndaj Gjilanit, ndeshje e cila po luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

Përfundon rigjykimi ndaj Shukri Bujës dhe të tjerëve në rastin 'Feronikeli'

Ka përfunduar rigjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja, i cili po akuzohet për marrje ryshfeti dhe ushtrim ndikimi, si dhe tetë të akuzuarve tjerë.