Postet nga: Feronikeli

Trepça ’89 dhe Feronikeli i ndajnë pikët në “Riza Lushta”

Trepça ’89 dhe Feronikeli i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligë.

Klodian Duro zyrtarizohet si trajner i Feronikelit

Feronikeli ka zyrtarizuar trajner të skuadrës Klodian Duron.

Afrim Tovërlani flet pas humbjes nga Ballkani

Feronikeli ka pësuar humbjen e parë në sezonin 2020/2021, në Superligë, nga Ballkani me rezultat 3-2, ndeshje e cila luhej në kuadër të xhiros së dytë në Superligën ...

Feronikeli e mbyll pjesën e parë me epërsi dyfishtë ndaj Gjilanit

Feronikeli e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-0, ndaj Gjilanit, ndeshje e cila po luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

Përfundon rigjykimi ndaj Shukri Bujës dhe të tjerëve në rastin 'Feronikeli'

Ka përfunduar rigjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja, i cili po akuzohet për marrje ryshfeti dhe ushtrim ndikimi, si dhe tetë të akuzuarve tjerë.

Zyrtare: Feronikeli transferon Adem Maliqin

Skuadra e Feronikelit ka njoftuar se e ka transferuar Adem Maliqin nga skuadra e Flamurtarit.

Viktor Kuka i bashkohet Feronikelit

Feronikeli ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit të djathtë, Viktor Kuka.

Ilir Berisha largohet nga Feronikeli

Qendërmbrojtësi prishtinas, Ilir Berisha e ka përfunduar aventurën e tij një vjeçare me skuadrën e Feronikelit.