Postet nga: 'Fehmi Lladrovci'

Fotografia ikonë e Fehmi Lladrovcit në gjykimin e vitit 1984, kështu e rrëfen fotoreporteri Ilaz Bylykbashi

Ilaz Bylykbashi është fotoreporter i cili ka dokumentuar përmes fotografive ngjarje të ndryshme në Kosovë që nga fundi i viteve të ’70-a.

Kuvendi nderon më një minutë heshtje Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë nderuar më një minutë heshtje komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshorten e tij, Xhevë Lladrovci, në 24...

20 vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndë...

Dëshmorët Xhevë e Fehmi Lladrovci përjetësohen në bronz në 20 vjetorin e rënies

Në 20 vjetorin e rënies, sot në Drenas janë zbuluar shtatoret e dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci.

Asfaltohet pjesa e tjetër e rrugës 'Fehmi Lladrovci'

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se sot është duke u asfaltuar pjesa tjetër e rrugës "Fehmi Lladrovci".

Të Shtunën Sanohet Rruga 'Fehmi Lladrovci' në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se të shtunën fillon sanimi i rrugës ...