Postet nga: fatmir shurdhaj

Të fortit e PDK-së në gjyq për 'Pronto'-n - FOTO

Në Gjykatën e Prishtinës po mbahet seanca për rastin "Pronto" ku të akuzuar janë njëmbëdhjetë persona me funksione të larta zyrtare, ish-deputeti Adem Grabovci, ministri ...

Largohet nga PDK një zyrtar i lartë i saj

Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Shurdhaj, sot përmes një publikimi në Facebook ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga kjo parti.

Prokurorja tregon pse i nisi hetimet ndaj Adem Grabovcit dhe Prontos

Prokurorja Speciale, Drita Hajdari, kundërshtoi të hënën kërkesat e avokatëve të të akuzuarve në rastin e aferës së përgjimeve ‘Pronto’ për hedhjen ...

Refuzohet kërkesa e prokurores Drita Hajdari për përjashtimin e gjykatësit në rastin ‘Pronto’

Tre ditë pasi që prokurorja e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Drita Hajdari kërkoi nga kryetarja e Gjykatës Themelore të Prishtinës, Aferdita Bytyqi që të përjashtojë ...

Afera ‘Pronto’, prokurorja Drita Hajdari kërkon përjashtimin e gjykatësit i cili nuk e lejoi ta lexojë aktakuzën

Vetëm katër ditë pasi për herë të parë të akuzuarit e rastit të njohur si 'Pronto' u paraqitën para gjykatës, prokurorja e Prokurorisë Speciale të ...

Grabovci për Pronton: Aspak se ndjej veten fajtor - VIDEO

I akuzuari Adem Grabovci, Besim Beqaj dhe të akuzuarit tjerë janë deklaruar të pafajshëm para Gjykatës Themelore në Prishtinë në rastin e njohur si afera ‘pronto’.

Adem Grabovci dhe të akuzuarit e tjerë në rastin 'Pronto', deklarohen rreth fajësisë

 

Rasti ‘Pronto’, Adem Grabovci dhe 11 të tjerët sot në gjyq

Adem Grabovci së bashku me 11 të akuzuarit e tjerë të aferës së përgjimeve ‘Pronto’, nesër pritet të dalin para gjyqit për t’u përgjigjur rreth ...