Postet nga: Donika Shahini-Lami

Rrëfimi për luftën, Donika Shahini-Lami tregon për ngrohtësinë që gjente te familjarët e të masakruarve

Në mesin e tmerrit që shihnin, në mesin e personave të përgjakur, të masakruar, në mesin e vrasjeve çnjerëzore, forcën e gjenin në ngrohtësinë e familjarë...

Vrasja e pesëfishtë në Rakovinë të Gjakovës, Donika Shahini-Lami tregon çfarë pa në vendin e ngjarjes

“Është momenti ku ne shohim trutë në tokë, unë e shoh që gruaja ka pasë mundësi të jetë shtatzënë sepse e shoh një bark të rrumbullakosur” – fillon t’...

Rrëfimi për ditën e varrimit të Familjes Jashari në Prekaz

Gjatë kohës sa sheh xhirimet, që ajo vetë i ka ruajtur, të ditës së varrimit të Familjes Jashari, që u masakrua nga forcat serbe në mars të vitit 1998, ...

Rrëfimi për masakrat që kryenin forcat serbe gjithandej në Kosovë

Nënë e dy fëmijëve e tashmë psikologe me profesion, Donika Shahini-Lami periudhën e luftës e kaloi me gazetarë ndërkombëtarë, me të cilët ...

Rrëfimi i Donika Shahini-Lamit - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet rrëfimi i gazetares dhe dëshmitares së krimeve të luftës, Donika Shahini.

Edhe një tërheqje nga Kryesia e re e PDK-së

Donika Shahini- Lami një ditë pasi u bë pjesë e kryesisë dhe anëtare e Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), është tërhequr nga kë...