Postet nga: fajdet

Ferizaj - Arrestohet për fajde një person

Prokuroria e Ferizajt njofton se dje rreth orës 18:00, është ndaluar një person me inicialet E. H. nga Ferizaj në kohëzgjatje prej 48 orësh, nën dyshimin se i ...

Ferizaj, Gjykata vendos lidhur me të dyshuarit për fajde e detyrim

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurve S.T. dhe A.T., të dyshuar për ...

Pejë: Goditen Fajdet, për 1 mijë e 700 euro viktima pagoi 90 mijë euro

Një operacion i njësisë së hetimeve në stacionin e policisë në Pejë ka rezultuar me arrestimin e tre personave të dyshuar për fajde.

Skandali i fajdeve, arrestohen Rrahim Hashimi e Kadri Rexhepi

Policia e Kosovës ka njoftuar se sonte ka zbatuar aktvendimin e Prokurorisë së Ferizajt dhe ka arrestuar dy persona të dyshuar për përfshirje në veprat penale – mashtrim, ...

Ish-kryeprokurori i Speciales mbron ‘Currin’, ishte konsultuar për rastin

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Reshat Millaku, i cili së fundi është angazhuar mbrojtës i Ismet Osmanit, i njohur si “Curri”, që po dyshohet për fajde, ...

Dukuria e rrezikshme e fajdeve

Dukuria e huazimit të parave në mënyrë ilegale apo si njihen me termin “fajde”, mbetet mjaft shqetësuese në Kosovë. Kjo dukuri theksohet se po sjell pasoja të më...

Ismet Osmani "Curri" nuk jam dënuar asnjëherë

Biznesmen të suksesshëm dhe humanist të madh e ka quajtur avokati Alban Arifi klientin e tij – Ismet Osmanin, i njohur si “Curri”, i dyshuar për fajde.

Aksion kundër fajdeve në Shkodër, sekuestrohen gjysmë milioni euro

Një hetim i prokurorisë dhe policisë në Shkodër, me mbështetje të njësive operacionale të Policisë së Shtetit, u finalizua të enjten me arrestimin e 12 personave të akuzuar ...