Postet nga: fajdet

Aksion kundër fajdeve në Prishtinë e Podujevë, ndalohen katër persona

Një aksion kundër fajdeve është duke u realizuar në Prishtinë e Podujevë, në disa shtëpi e lokale përcjellëse në lokacione të ndryshme.

Gazetarja Saranda Ramaj fiton betejën me Ismet Osmanin – “Curri”

Në gusht të vitit 2019, Ismet Osmani, i njohur me nofkën “Curri”, kishte deponuar në Gjykatën e Prishtinës padi kundër gazetares Saranda Ramaj dhe grupit KOHA pak ...

Dosja e fajdeve - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po trajtohet dosja e fajdeve në rajonin e Pejës.

Në mesin e 15 të arrestuarve për fajde në Pejë, është edhe Driton Podrimqaku

15 persona janë arrestuar nga policia në një aksion të udhëhequr nga Prokuroria e Pejës, departamenti për krime të rënda.

Dosja e Prokurorisë - “A i ke bo paret gati?", si e shfrytëzuan të dyshuarit për fajde gjendjen e djalit të sëmurë të viktimës

Një aksion i Prokurorisë së Prizrenit ka vënë në paraburgim dy të pandehur që po dyshohen se kanë kryer veprën penale të fajdes.

Prizren, arrestohet i dyshuari i pestë në rastin e fajdeve

Prokuroria e Prizrenit ka bërë të ditur se është arrestuar personi i pestë i dyshuar për fajde, në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri në Vërmicë.

Fajdetë në Prizren, dy policë në mesin e 4 të arrestuarve

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë në Prizren ka arrestuar sot katër persona, dy prej tyre pjesëtarë të Policisë së Kosovës, nën dyshimin ...

Pamje ekskluzive: Arrestimi i komandantit të Policisë për fajde - LIVE

Një zyrtar i lartë i Policisë së Kosovës ka përfunduar në pranga pasi u kap në flagrancë duke pranuar para të fajdeve.