Postet nga: eroll salihu

Superliga pritet të nisë në këtë vikend thotë Eroll Salihu

Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, ishin paraparë që të fillonin më 12 shtator, por është shtyrë së paku për një javë.

Dy anëtarë të klubit KF Vushtrria testohen për coronavirus

Gjatë ditës së sotme është raportuar se dy futbollistë të Klubit të Futbollit 'Vushtrria' kanë shfaqur simptoma të coronavirusit.

FFK: Ndeshja futbollistike e Kupës së Serbisë nuk do të zhvillohet në Kosovë

Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA, ka inkurajuar Federatën e Futbollit të Kosovës – FFK, që të lejojë zhvillimin e ndeshjes futbollistike ndërmjet ekipeve Crvena Zvezda [Ylli ...

Reagon FFK: Feronikeli nuk ka të drejtë t’ua ndalojë fëmijëve hyrjen në stadium

Ndeshja Feronikeli – Prishtina, që luhet të dielën prej orës 16:00, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, do të luhet pa prezencën e personave nën moshën 15 vjeç...

Sekretari i FFK-së: Nuk do të lejojmë Crvena Zvezdën të vijë në Kosovë

Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka folur për KALLXO.com në lidhje me deklaratën e OSBE-së, e cila i ka bërë ...

Stadiumi i Prishtinës Peng i Bllokadës Politike

Renovimi i plotë i Stadiumit të Qytetit në Prishtinë mund të vonohet në rast se bllokada politike në Kosovë do të vazhdojë.

MKRS s’i ka Problem Paratë për Renovimin e Stadiumit

MKRS s’i ka Problem Paratë për Renovimin e Stadiumit

Pasi Unioni i Federatave të Futbollit Evropian (UEFA) nuk e pranoi ashtu si ishte projektin e Federatës së Futbollit të Kosovës për renovimin e stadiumit të Prishtinë...

‘Jeta në Kosovë’ për Njëshat nga UEFA

Në ditët kur çdo debat është i lidhur me futbollin evropian dhe pjesëmarrjen e Shqipërisë dhe shqiptarëve në EURO 2016, emisioni “Jeta në Kosovë” i kthehet fushave ...