Postet nga: energjia elektrike

Kritikë ndaj draftit të Strategjisë së Energjisë 2023-2031

Pjesëtarë të shoqërisë civile javën e kaluar ishin të ftuar nga Ministria e Ekonomisë për diskutimin e draftit të parë të Strategjisë së Energjisë 2023-2031. Kjo ...

ZRRE i reagon Avokatit të Popullit që i vlerësoi diskriminuese tarifat e rrymës

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka reaguar ndaj opinionit të Institucionit të Avokatit të Popullit (IAP) i cili vlerësoi se vendimi për vendosjen e bllok-tarifave ka elemente diskrminuese.

Shkolla 'Selami Hallaçi' në Gjilan që nga e premtja pa rrymë

Shkolla fillore ‘Selami Hallaçi’ në Gjilan që nga dita e premtja e javës së kaluar është pa energji elektrike.

Punëtorët e KEDS-it dhe KESCO-s mbajnë grevë

Këshilli Grevist i punëtorëve të KEDS-it dhe KESCO-s ka nisur sot grevën duke kërkuar rritjet të pagave për 100 euro.

Merr flakë trafoja në qendër të Prishtinës

Një trafo e energjisë elektrike është përfshirë nga flaka më herët në qendër të Prishtinës.

PDK thotë se qytetarët po vazhdojnë të paguajnë energjinë me 100 për qind rritje

Partia Demokratike e Kosovës në një konferencë për media e kanë cilësuar si të pa drejtë vendimin e Qeverisë për rritje të çmimit të energjisë elektrike.

LVV thotë se Selmanaj i LDK-së nuk mund të drejtojë Komisionin hetimor për energjinë

Deputeti nga radhët e LVV-së dhe njëherit kryetar i Komisionit për Legjislacion, Adnan Rrustemi ka thënë se nuk ka grup tjetër parlamentar për drejtuar ...

PDK: Kosova më shumë po eksporton se sa po importon energji elektrike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelart Tahiri ka prezantuar fakte që sipas tij dëshmojnë se Kosova më shumë po eksporton se sa po importon ...