Postet nga: Elbert Krasniqi

Elbert Krasniqi: Në Qeverinë Hoti disa organizata të komuniteteve janë përdorur për pastrim të parave

Kandidati për deputet nga Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës (IRDK), Elbert Krasniqi, ka thënë se disa organizata të komuniteteve jo-shumicë janë përdorur nga Qeveria Hoti ...

Shitësja e frutave u kualifikua dhe u emërua në bord të ndërmarrjes publike

Elbert Krasniqi, anëtar i Komisionit për Ekonomi, Punësim dhe Tregti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në KALLXOPërnime ka dhënë detaje se si ...

Krasniqi: Telekomi me para të rimëkëmbjes ekonomike ka paguar borxhin ndaj Z Mobile

Besnik Krasniqi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, drejtor i Njësisë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve Publike në Ministrinë e Ekonomisë, në emisionin ...

Krasniqi: Punësimet pa kritere e kanë rënduar situatën në ndërmarrje publike

Rreth 20 milionë euro janë humbjet të cilat i kanë pasur 6 prej 14 ndërmarrjeve publike të audituara në vitin 2019.

Dy deputetët egjiptianë polemizojnë rreth letrës "propaganduese" kundër Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike

Gjatë seancës së sotme, Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga komuniteti egjiptian, pjesë e grupit parlamentar Nisma, tha se dje në Kuvend ka shkuar një letër që ...

Jetesa e vështirë në kohën e virusit

Pandemia e COVID-19 në Kosovë u shfaq më 13 mars të këtij viti. Që prej asaj kohe, u konfirmuan si të infektuar 2 mijë e 169 raste, 1 mijë e 47 pacientë të tjerë ...

Deputeti egjiptian tregon si vendosi që të martohet me një shqiptare

Sonte në pjesën e dytë të emisionit “Jeta në Kosovë” është duke u debatuar rreth asaj se a ka racizëm në Kosovë.

Deputeti egjiptian: Ka nisur pazari, nuk e votoj një qeveri pa fituesin e zgjedhjeve

Deputeti i partisë Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës (IRDK), Elbert Krasniqi, por që në këtë legjislaturë është pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka ...