Postet nga: Edi Rama

Kryetari i Bashkisë së Kukësit i bjen pishman për tërheqjen e titullit për Veton Surroin

Safet Gjici, Kryetar i Bashkisë së Kukësit ka reaguar në lidhje me veprimin për heqjen e titullit “Qytetar Nderi” ndaj Veton Surroit.

Edi Rama kërkon ndihmën e popullit ndërsa viktimat ditore arrijnë në 19

Kryeministri Edi Rama i kërkoi shqiptarëve të shpëtojnë veten nga COVID-19 duke dhënë në këtë mënyrë një “kontribut të paçmuar” në atë që ...

Kurz bisedon me Ramën: BE do të jetë e plotë vetëm kur vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e saj

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz, ka deklaruar se Bashkimi Evropian do të jetë i plotë vetëm kur të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor t'i bashkohen BE-së.

Rama shpërndan fotografinë e Thaçit me mbishkrimin "Liria ka Emër"

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur përkrahje ndaj ish- Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pas aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale.

Akuza mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për raportin e Dick Martyt

Debati virtual lidhur me miratimin e raportit të Dick Marty, ka vazhduar edhe sot në mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

PD i përgjigjet Ramës: Guxon e flet për Kosovën ai që projektoj ndarjen e saj

Ashpër i është përgjigjur Edi Ramës nënkryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Edi Paloka.

Rama: Sali dhe Ilir pse votuat pro raportit të Dick Martyt për UÇK-në

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një publikimi në Twitter ka shtruar disa pyetje për kundërshtarët e tij politik për votimin e Raportit të ...

Rama: Procesi absurd ndaj Thaçit do të vulos pastërtinë e UÇK-së

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi.