Postet nga: Burgu

Vdes në burgun rus një ukrainas i akuzuar për spiunazh

Një ukrainas 71-vjeçar vdiq në Rusi në dhjetor në pritje të gjykimit për spiunazh dhe krime të tjera, tha të dielën organizata e të drejtave të njeriut “...

Sveçla në 7-vjeotrin e vdekjes së Astrit Deharit: Drejtësia dhe llogaridhënia për vrasjen e tij janë të pashmangshme

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka kërkuar drejtësi për ish-aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Vdes një i burgosur, Shërbimi Korrektues tha se po trajtohej në Klinikën e Neurologjisë

Shërbimi Korrektuesi i Kosovës së bashku me Departamentin Shëndetësor të Burgjeve kanë njoftuar se sot ka vdekur një i burgosur.

24-vjetori i masakrës në burgun e Dubravës, Kurti: Kosova nuk harron dhe nuk fal asnjë krim të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë përkujtimit të 24-vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës, tha se qëllimi i Serbisë ishte jo vetëm eliminimi ...

SHBA liron të burgosurin më të vjetër të Guantanamos

I burgosuri më i vjetër i burgut ushtarak amerikan, Guantanamo, është liruar për në shtëpinë e tij në Pakistan, pas gati dy dekadave.

Kosovë: Lidhjet martesore që mund t’ju dërgojnë në burg

Kodi Penal i Kosovës ka paraparë disa raste kur qytetarët nëse kryejnë martesa apo marrëdhënie seksuale mund të shkojnë në burg.

I dyshuari i sulmit në Nju Jork do të mbahet në burg pa kushte

Frank James, burri i akuzuar për sulm në një tren metroje në qytetin e Nju Jorkut, do të mbahet në burg pa mundësi të lirimit me kusht, derisa ...

Opozitari rus Navalny dënohet me nëntë vjet burgim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, u dënua me nëntë vjet burgim, për mashtrim dhe përbuzje të gjykatës në një burg të ...