Postet nga: Dritan Abazoviq

Borrell dhe Varhelyi në Mal të Zi: Fokusohuni drejt integrimit në BE

Zyrtarët e lartë evropianë përgëzuan të enjten Malin e Zi për mbështetjen dhe rreshtimin përkrah politikave të bllokut në sanksionimin e Rusisë dhe dë...

A mund ta shpëtojë Kisha Qeverinë e Abazoviqit?

Tani kur Qeveria e Dritan Abazoviqit në Mal të Zi ka mbetur pa mbështetjen e një pjese të shumicës qeverisëse, ka lindur pyetja nëse do t’...

Abazoviq kërkon falje për deklaratën për gjenocidin në Srebrenicë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, tha se deklarata e tij në 27-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë ishte “e paqartë” dhe u kërkoi falje familjarëve të viktimave.

Reagime të shumta ndaj Abazoviqit që tha se ‘Gjenocidi u krye ndaj njerëzve jo ndaj boshnjakëve’

Delegacioni i Qeverisë së Malit të Zi i kryesuar nga kryeministri, Dritan Abazoviq po merr pjesë në përkujtimin e 27 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, raporton mediumi boshnjak, Vijesti.me.

Dritan Abazoviq deklarohet pasi DPS tha se nuk do ta mbështesë më Qeverinë e tij

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e presidentit Millo Gjukanoviq, në Mal të Zi, ka dalë kundër kryeministrit Dritan Abazoviq duke thënë se nuk e mbështesin më ...

Gjukanoviq ndërpret mbështetjen për Qeverinë e Dritan Abazoviqit

Kryesia e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) e Milo Gjukanoviqit vendosi njëzëri të dielën, më 10 korrik, që të ndërpresë mbështetjen për Qeverinë e ...

Qeveria e Malit të Zi miratoi Marrëveshjen Themelore me kishën serbe, Abazoviq humb mbështetjen e shumicës

Qeveria e Malit të Zi ka miratuar të premten Marrëveshjes Themelore, e cila duhet të rregullojë marrëdhëniet ndërmjet Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe.

Qeveria e Abazoviqit në rrezik

Tradhti ndaj Malit të Zi, kapitullim i shtetit para Kishës Ortodokse Serbe, farsë... Këto janë disa vlerësimet e disa partive politike në Mal të Zi për ...