Postet nga: Dritan Abazoviq

Dita e rrëzimit apo mbijetesës për Qeverinë e Abazoviqit?

Më 19 gusht, Kuvendi i Malit të Zi, do të mbajë votë mosbesimi ndaj Qeverisë së kryeministrit, Dritan Abazoviq.

Masakra në Cetinjë, kryeministri Abazoviq shpall tri ditë zie në Mal të Zi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Cetinjë në Malin e Zi. Një 34-vjeçar, me inicialit V.B ka qëlluar me armë zjarri duke vrarë 10 persona, ...

Dritan Abazoviq viziton vendin ku do të ndërtohet rruga Plavë-Deçan

Dritan Abazoviq, kryeministër i Malit të Zi, po vazhdon punët qeveritare pavarësisht se mund të shkarkohet pas dy jave nëse kalon mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë.

Mali i Zi nënshkruan marrëveshje me Kishën Serbe

Kryeministri i Mali të Zi, Dritan Abazoviq, konfirmoi të mërkurën se është nënshkruar Marrëveshja Themelore ndërmjet Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe, e ...

Abazoviq kërkon nga drejtuesit e policisë të hetojnë kërcënimet që ka marrë për shkak të arrestimit të Petar Lazoviqit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka informuar drejtuesit e policisë publike dhe inteligjente se grupet e afërta me oficerin e arrestuar të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë (...

Abazoviq thotë se nuk do të japë dorëheqje nga posti i kryeministrit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq deklaroi gjatë fjalës së tij këtë të mërkurë në Kuvend, se nuk do të japë dorëheqjen.

Abazoviq dhe Gjukanoviq tejkalojnë problemet për funksionimin e pushtetit ekzekutiv

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe kryeministri Dritan Abazoviq janë konsultuar për tejkalimin e problemeve sa i përket funksionimit të pushtetit ekzekutiv, i cili është shkaktuar ...

Abazoviq: Jam gati të jap dorëheqje

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë sonte në mbrëmje se është i gatshëm të japë dorëheqje.