Postet nga: dodë gjergji

Ipeshkvi i Kosovës uron myslimanët: Këtë muaj kemi pasur edhe Pashkë edhe Bajram

Ipeshkvi i Kosovës Dodë Gjergji ka shkuar për vizitë në Bashkësinë Islame të Kosovës për të uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festë...

Dodë Gjergji uron Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka organizuar pritje me rastin e Fitër Bajramit.

Dodë Gjergji merr vendim që meshat të kremtohen pa besimtarë

Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, ka njoftuar se të dielën, mesha në Katedralen do të kremtohet pa besimtarë.

Mesazhi i ipeshkvit të Kosovës për Krishtlindje: Duajeni atdheun dhe njëri-tjetrin

Ipeshkvi i Kosovës Dodë Gjergji ka organizuar sot në mbrëmje një pritje solemne për nder të festës së Krishtlindjeve në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë.

Shënohet 330 vjetori i vdekjes së Pjetër Bogdanit, bëhet rrivarrimi simbolik i kolosit të kulturës shqiptare

Kisha Katolike në Kosovë - Dioqeza Prizren-Prishtinë ka shënuar të premten në mbrëmje 330-vjetorin e vdekjes dhe rivarrimin simbolik të kolosit të kulturës shqiptare, Imzot Pjetër ...

Naim Tërnava uron për Krishtlindje: Festat fetare na kanë bashkuar

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava me rastin e Festës së Krishtlindjeve i ka dërguar telegram urimi ipeshkvit të Kosovës, Dodë Gjergji.