Postet nga: Dëmet nga Tërmeti

Shpëtohen dy fëmijët e ngujuar nën gërmadha pas tërmetit në Siri

Tërmeti me magnitudë 7.8 shkallësh të Rihterit që ka goditur shtetin turk dhe sirian të hënën ka shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të mëdha ...

Pas tërmetit, Vuçiq: Do të jemi ndër donatorët më të mëdhej në Shqipëri

Vuçiq thotë se qeveria ia serbe do të akordojë një fond domethënës parash për Shqipërinë.

Ende nuk dihet numri i ndërtesave të pabanueshme në Shqipëri

Në Durrës, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT është duke prishur ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Foto nga objektet që po prishen në Durrës

Ditën e sotme në Durrës kanë filluar edhe prishjet e ndërtesave që janë cilësuar si të pabanueshme nga inspektorët.

Shkon në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

Vazhdojnë lajmet e këqija nga Thumana.

Vazhdojnë kërkimet në ndërtesën pesëkatëshe të rrënuar nga tërmeti (VIDEO)

Është dita e dytë që në Thumanë dhe Durrës po gërmohet në ndërtesat e shembura për të nxjerrë persona të cilat kanë mbetur nën rrë...

Nxënësit e gjimnazit ‘Frang Bardhi’ në Mitrovicë kontribuojnë për Shqipërinë

Në mesin e shumë ndihmave të cilat po mblidhen dhe dërgohen në Shqipëri, pas tërmetit, një kontribut të tillë kanë dhënë edhe nxënësit e ...

FOTO: Operacioni i kërkimit të një 53-vjeçari në rrënojat e një hoteli në Durrës

Rreth 100 metra larg plazhit të Durrësit një hotel i quajtur “Mira Mare” është shembur pas goditjeve të fuqishme të tërmetit që ndodhi mëngjesin e ditës së ...