Postet nga: David Cameron

Cameron në Kiev: Britania do ta ndihmojë Ukrainën sa të jetë e nevojshme

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, ia ka premtuar të enjten Ukrainës 3.74 miliardë dollarë ndihmë vjetore ushtarake “sa të jetë e nevojshme”.

Blinken dhe Cameron u kërkojnë ligjvënësve republikanë zhbllokimin e ndihmës për Ukrainën

Sekretari i Jashtëm i Britanisë, David Cameron u takua me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Uashington, në kuadër të përpjekjeve për të nxitur miratimin ...

Blinken e Cameron kërkojnë miratimin e ndihmës për Ukrainën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, i bënë thirrje Kongresit amerikan që ta miratojë ndihmën e re ushtarake për ...

Sekretari Cameron në SHBA për të nxitur zhbllokimin e ndihmës për Ukrainën

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, ndodhet në Uashington të martën për të ushtruar trysni ndaj zyrtarëve të lartë republikanë për të zhbllokuar ndihmën ...

Ministri i Jashtëm britanik: Britania e Madhe mund ta njoh shtetin palestinez përpara një marrëveshjeje me Izraelin

Britania e Madhe mund ta njoh shtetin palestinez pas një armëpushimi në Gaza, sipas ministrit të Jashtëm britanik, David Cameron.

Britania e Madhe po e shqyrton njohjen e shtetit palestinez, thotë Cameron

Britania e Madhe është e gatshme për ta njohur formalisht një shtet palestinez, ka lënë të kuptohet të martën sekretari i Jashtëm David Cameron.

Ministri i Jashtëm britanik: Nëse grupi në Banjskë nuk do ndalej nga Policia mund të kishte një varg sulmesh

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, tha sot se nëse Policia e Kosovës nuk do ndalte sulmuesit në Banjskë do të mund të kishte ...

Ambasadori Abbot: I lumtur që Cameron takoi nga afër familje të të zhdukurve e të mbijetuara të dhunës seksuale

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott u shpreh i nderuar me vizitën e kryediplomatit David Cameron në Kosovë, që sipas tij, ishte vizitë e rëndë...