Postet nga: dardan berisha

Dardan Berisha flet për ndeshjet e Kosovës me Norvegjinë e Danimarkën

Kombëtarja e Kosovës në Basketboll në kategorinë e meshkujve do të përballet me datën 25 nëntor dhe 28 nëntor kundër Norvegjisë dhe Danimarkës në ...

Dardan Berisha më i miri (MVP) i xhiros së shtatë në Superligen e Basketbollit

Java e shtatë në Superligen e Basketbollit dhuroi mjaftë takime interesante, ku më kryesori ishte derbi në mes të Pejës dhe Golden Eagle Yllit.

Dardan Berisha i motivuar para ndeshjeve ndaj Luksemburgut dhe Sllovakisë

Kombëtarja e Kosovës A, do të takohet me Luksemburgun dhe Sllovakinë, në kuadër të Grupit B për para kualifikimet për Botërorin 2023.

Berisha: Një ligë e përbashkët Kosovë- Shqipëri në basketboll do ta rriste cilësinë

Basketbolli në Kosovë në këtë sezon është pezulluar për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Marmarinos dhe Dardan Berisha shpresojnë në fitore ndaj Islandës

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, të enjten do të luaj ndaj Islandës, në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023 në basketboll.

'Shqiponja' pejane kthehet në fole

Basketbollisti pejan, Dardan Berisha, është rikthyer në skuadrën e qytetit prej nga vjen, KP Peja.

Prishtina kualifikohet në fazën tjetër të garave të FIBA Europe Cup

Prishtina e ka mposhtur ekipin ukrainas Cherkaski Mavpy me rezultat 73-92.

FIBA e renditë Dardan Berishën në mesin e 10 përforcimeve më të rëndësishme të vitit

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha është renditur nga FIBA në mesin e TOP 10 përforcimeve më të rëndësishme të vitit.