Postet nga: Cmimi

Rritja e çmimit të bukës në Gjilan, Inspektorati i Tregut pritet të nis hetime

Ngritja e çmimit të bukës në furrat e Gjilanit nga 50 centë, në 60 centë po hetohet nga Inspektorati i Tregut.

Petrol Company del me ofertë bombastike: Benzinë vetëm 1.70 Euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

 

Ministri i Financave, deklarohet për uljen e TVSh-së dhe akcizës së naftës

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me thirrjet për ulje të akcizës së naftës.

FMN: Rritja e tarifave të rrymës në muajin shkurt, lëvizje e duhur

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka thënë se rritja e tarifave të energjisë elektrike në muajin shkurt për të reflektuar faturën më të madhe të importit ...

Hungari: Të huajt do të paguajnë më shumë për naftë sesa banorët lokalë

Prej të premtes, shoferët e huaj në Hungari do të paguajnë çmim më të lartë për naftë, në krahasim me shtetasit hungarezë.

Replika LVV-PDK në Kuvend për çmimin e rrymës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) Adnan Rrustemi, i ka replikuar shefit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri për temën e ...

Apeli pezulloi shtrenjtimin e rrymës

Rritja e çmimit të energjisë elektrike për konsumatorët që tejkalojnë konsumin e 800 kilovatëve është pezulluar përfundimisht nga Gjykata e Apelit.

Shfaqja e ‘Teatrit të Gjilanit’ fiton çmimin kryesor në një festival në Poloni

Shfaqja “a.y.l.a.n”, me tekst të Jeton Nezirajt dhe regji të Blerta Nezirajt, prodhim i Teatrit të Gjilanit, ka fituar çmimin kryesor në festivalin “Kontrapunkt 56” të Polonisë.