Postet nga: aplikimi

Hapet afati i dytë për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin e Prishtinës

Është hapur afati i dytë për pranimin e studentëve të rinj në vitin e parë të studimeve themelore për vitin akademik 2022-23 në Universitetin e Prishtinës.

Zyrtare: Kosova e dorëzon aplikimin për anëtarësim në Këshillin e Evropës (VIDEO)

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, zyrtarisht ka dorëzuar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshill të Evropë...

Mbi 300 projekte kulturore kërkojnë mbështetjen e Ministrisë së Kulturës për vitin 2022

Mbi 300 projekt-propozime kanë aplikuar në thirrjen e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit për mbështetje të projekteve kulturore për 2022, në art dhe në trashëgimi Kulturore.

Ankesa të shumta lidhur me thirrjen e MKRS-së për mbështetje të projekteve kulturore

Krijues dhe njohës të zhvillimeve kulturore në vend ka dalë me kritika të shumta lidhur me thirrjen e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit për mbështetje ...

"Doku Fest" hap thirrjen për aplikim në edicionin e 21-të

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtë “DokuFest”, ka hapur thirrjen për aplikim për programin e edicionit të 21-të të tij.

Vazhdon edhe për 10 ditë afati i konkursit për zyrtarë policorë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se e ka vazhduar edhe për 10 ditë afatin e konkursit të hapur për zyrtarë policorë.

Hapet aplikimi për mbështetjen për lehonat dhe shtesat për fëmijë

Ministria e Financave ka njoftuar se prej sot është hapur aplikimi për mbështetjen për lehonat dhe shtesat për fëmijë.

Dushi: Përparim Rama i plotëson të gjitha kushtet për t’u cerifikuar nga KQZ-ja

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Florian Dushi ka reaguar pas raportimit se kandidati i LDK-së Përparim ...