Postet nga: Bundesliga

Dortmundi e demolon Paderbornin, shkëlqen Sancho

Borussia Dortmund  e ka demoluar Paderbornin në shtëpi të vet me rezultat 6-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Monchengladbach fiton me lehtësi ndaj Union Berlinit

Borussia Monchengladbach ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Union Berlinit, me rezultat 4-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Monchengladbach – Union Berlin, publikohen formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Borussia Monchengladbach – Union Berlin, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Bayerni e ‘shkel’ Dusseldorfin e Valon Berishës

Bayern Munchen ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Fortuna Dusseldorfit me rezultat 5-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Hertha Berlin fiton ndaj Augsburgut

Hertha Berlin ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Augsburgut, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Formacionet zyrtare: Schalke- Werder Bremen (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Schalke –Werder Bremen, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Leipzigu dështon të fitojë ndaj Hertha Berlinit

Leipzig ka bërë një hap fals drejt titullit të kampionit, pasi nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Hertha Berlinit me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme pë...

Werder dhe Monchengladbach përfundon pa fitues

Werder Bremen dhe Borussia Monchengladbach, i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Bundesligë.