Postet nga: Bundesliga

Bayern Munchen e mbyll vitin 2019 me fitore (VIDEO)

Bayern Munchen ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Ëolfsburgut me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 17-të në Bundesligë.

Leipzig lider i ri i Bundesligës (VIDEO)

RB Leipzig ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Dusseldorfit me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Bundesligë.

Bayern Munich shënon fitore të lehtë ndaj Dusselforit (VIDEO)

Bayern Munch ka shënuar fitore të lehtë ndaj Dusseldorfit me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së 12-të në Bundesligë.

Dortmund shënon fitore të lehtë ndaj Wolfsburgut (VIDEO)

Borussia Dortmund ka shënuar fitore të lehtë ndaj Wolfsburgut me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 10-të në Bundesligë.

Bayern mposhtet në “Allianz Arena” nga Hoffenheimi (VIDEO)

Bayern Munich është befasuar në shtëpi të vet nga Hoffenheimi, duke u mposhtur me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së shtatë në Bundesligë.

Bayern fiton ndaj Paderbornit dhe rrëmben kreun e tabelës (VIDEO)

Bayern Munchen ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Paterbornit, me rezultat 3-2 në kaudër të xhiros së gjashtë në Bundesligë.

Bayern e mposht Kolnin, Coutinho e gjen rrugën e golit (Video)

Bayern Munich ka shënuar fitore të lehtë ndaj Kolnit, me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së pestë në Bundesligë.

Leipzig e ndal Bayernin dhe e ruan kreun e tabelës (Video)

Leipzig dhe Bayern Munich, i kanë ndarë pikët, pasi kanë barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së katërt në Bundesligë.