Postet nga: Britania e Madhe

Britania do të rrisë financimin ushtarak për Ukrainën

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak do të rrisë fondet ushtarake për Ukrainën në vitin e ardhshëm financiar në 3.19 miliardë dollarë. Ai do të vizitojë Kievin, ...

SHBA dhe Britania e Madhe ndërmarrin sulme ushtarake kundër ‘Houthi’ të mbështetur nga Irani në Jemen

Shtetet e Bashkuara tw Amerikws dhe Britania kanë kryer sulme kundër objektivave të lidhur me Houthis në Jemen. Është hera e parë që sulmet janë nisur kundër grupit ...

Ambasadori Abbot: I lumtur që Cameron takoi nga afër familje të të zhdukurve e të mbijetuara të dhunës seksuale

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott u shpreh i nderuar me vizitën e kryediplomatit David Cameron në Kosovë, që sipas tij, ishte vizitë e rëndë...

Daçiqi e kritikon Cameronin për deklaratën e tij rreth Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha të enjten se deklarata e sekretarit të Jashtëm britanik, David Cameron, gjatë një vizite në Prishtinë se Britania e ...

Jep dorëheqje ministri britanik për Imigrim për shkak të politikës së re për azil

Ministri britanik për Imigrim, Robert Jenrick ka dhënë dorëheqje të mërkurën, duke thënë se drafti i një legjislacioni qeveritar që parasheh jetësimin e ...

Ministri Maqedonci e njofton deputeten britanike Kearns për 'militarizimin e vijës kufitare' nga ana e Serbisë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci është takuar me kryesuesen e Komitetit për punë të jashtme të parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns në kuadër të Forumin ...

Jonathan Hargreaves emërohet ambasador i ri i Britanisë së Madhe në Kosovë

Jonathan Hargreaves është emëruar ambasador i ri Britanisë së Madhe në Kosovë, duke zënë vendin e paraardhësit të tij, Nicholas Abbott.

Kearns: Një muaj prej që ka pranuar fajësinë, megjithatë Radoiçiq mbetet i lirë në Serbi

Deputetja në Parlamentin e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns ka theksuar se ndonëse janë bërë një muaj prej kur ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq ...