Postet nga: Britania e Madhe

Britania: Shpërthimi në spital me gjasë u shkaktua nga një raketë e lëshuar nga Gaza

Qeveria britanike tha se ka ardhur në përfundim se shpërthimi shkatërrues në një spital në Gazë me gjasë është shkaktuar nga një raketë e lëshuar nga ...

Intervistë: Alicia Kearns, deputetja britanike që denoncoi furnizimet me armë në veri

Sonte në Kallxo Përnime, po ndiqni intervistën ekskluzive me deputeten e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns e cila po qëndron për vizitë në Kosovë.

Konjufca pret në takim deputeten britanike, flasin për ngjarjet në Banjskë

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka prit sot në takim deputeten dhe Kryetaren e Komisionit për Punë të jashtme në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns.

SHBA, Britania e Madhe e rikonfirmojnë numrin e personave të zhdukur në Izrael

Të paktën nëntë shtetas britanikë janë konfirmuar se kanë vdekur dhe shtatë të tjerë janë të zhdukur pas sulmit të Hamasit në Izrael më 7 tetor, ka thënë ...

Arrijnë në Kosovë mbi 330 trupa të KFOR-it nga Britania e Madhe dhe Rumania

Pas sulmit terrorist që u krye ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator dhe rritjes së tensioneve në rajon, misioni  i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se ka ...

I dërguari britanik: Sulmi në Kosovë “incident shumë serioz”, kërkojmë hetime të plota dhe kthim në dialog

I dërguari i posaçëm i Kryeministrit britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se Britania e ...

Pas sulmit terrorist në Banjskë, Britania e Madhe dërgon 200 ushtarë shtesë në Kosovë

200 trupa shtesë të Britanisë së Madhe do t’i bashkohen misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, pas situatës që u krijua javën e fundit në veri të vendit, ...

Britania transferon komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO: T’i ofrojë trupa shtesë Kosovës, nëse duhet

Ministria e Mbrojtjes së Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, që t’i ofrohet mbështetje Kosovës nëse kërkohet një gjë ...