Postet nga: breshri

Pas pasojave nga moti i lig, në komunën e Hanit të Elezit qëndron Komisioni shtetëror për vlerësimin e dëmeve

Pas dëmeve të shkaktuara nga breshri dhe shiu në territorin e komunës së Hanit të Elezit, sot, më 23.05.2024, Komisioni qendror për vlerësimin e dëmeve ka ...

Hani i Elezit ballafaqohet me pasojat një ditë pas breshrit dhe reshjeve të shiut

10:48 - Pasojat nga vërshimet, flet kryetari i Hanit të Elezit

Kryetari i Hanit të Elezit tregon për pasojat nga breshri

Pasditën e së martës, 21.05.2024, komuna e Hanit të Elezit është goditur nga një mot i lig, me breshër të madh e reshje shiu.

Shiu e breshri në Prizren, dëmet bujqësore mbi 1 milion euro

Shiu i rrëmbyeshëm dhe breshri që ka rënë ndërmjet 19 dhe 23 majit kanë shkaktuar dëme të mëdha bujqësore në Komunën e Prizrenit.

FOTO: Në Has, kokrra e breshrit sa veza e pulës

Mot i lig ka përfshirë sonte shumë pjesë të Kosovës.

Kokrriza Sa Veza e Pulës

KALLXO.com raportoi më herët se në Gjilan nga sasia e madhe e breshrit është mbuluar toka sikur në mes të dimrit kur mbulohet nga bora.

Breshri e Zbardh Gjilanin

Një qytetare ka dërguar në KALLXO.com fotografi në të cilat shihet sasia e madhe e breshrit që ka rënë pak kohë më parë.

Mbi 1 Milion Euro Dëme nga Breshri në Rahovec

Shiu dhe breshri i ditëve të fundit ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e bujqësisë në komunën e Rahovecit.