Postet nga: bllokimi i rrugës

VIDEO: Largohen veturat nga kolona e automjeteve që kanë bllokuar rrugën për Jarinjë

Rruga e cila të dërgon nga Leposaviqi drejt pikës kufitare në Jarinjë është liruar nga shumë automjete private, disa prej të cilave i ishin bashkangjitur protestës e ...

(VIDEO & FOTO) Vendosen kamion me zhavorr në hyrje të Leposaviqit

Tetë kamion me zhavorr janë vendosur në fillimin e rrugës së Leposaviqit e cila të dërgon drejt pikës kufitare Jarinjë.

Jarinjë, qytetarët detyrohen të ecin këmbë disa kilometra për shkak të bllokimit të rrugës

Qytetarët detyrohen të zbresin në pikën kufitare në Jarinjë dhe të ecin këmbë me kilometra të tërë për ta tejkaluar bllokadën e vendosur nga ...

Rritet numri i qytetarëve në afërsi të Jarinjës

Numër i madh i qytetarëve shihet në orët e pasdites së sotme të cilët janë duke qëndruar në afërsi të pikës kufitare në ...

VIDEO - Qytetarët serbë vazhdojnë ta mbajnë të bllokuar rrugën për në Jarinjë

Rruga për në pikën kufitare në Jarinjë vazhdon të mbetet e bllokuar nga kamionë dhe qytetarë të shumtë që prej 32 orësh.

Banorët e lirojnë rrugën pasi morën premtime nga drejtori i Agim Bahtirit - VIDEO

Rruga 'Isak Ibrahimi' në fshatin Kçiq i Vogël të Mitrovicës ka qenë e bllokuar për dy orë të tëra.

Në Gërmi gjatë ditës mund të shkoni vetëm me autobusët e trafikut urban

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme me rastin e 1 Majit, do të ndalohet qarkullimi i të gjitha automjeteve në rrugën që shpie pë...

Policët e doganierët udhëtojnë në rrugë alternative pas bllokimit të rrugës nga serbët -FOTO

Policia dhe oficerët e Doganës së Kosovës kanë udhëtuar nëpër rrugë alternative për të bërë ndërrimin në pikën kufitare në ...