Postet nga: BERZh

Mbi 6 milionë euro për energji efiçiente në 100 objekte komunale në Prizren

Qeveria e Kosovës dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim kanë nënshkruar një marrëveshjen në vlerë prej 6 milionë e 315 mijë eurove për energji efiç...

BERZH parashikon tkurrje të ekonomisë ukrainase gjatë këtij viti

Ekonomia e Ukrainës pritet të tkurret për pothuajse një të tretën gjatë këtij viti, teksa pushtimi rus po vazhdon, tha Banka Evropiane për Rindërtim ...

Kryeministri Kurti u takua me presidenten e Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me presidenten e Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim, Odile Renaud Basso.

Guvernatori i BQK-së takohet me përfaqësuesit e BERZH-it

Guvernatori i Bankës Qendrore, Fehmi Mehmeti, ka zhvilluar takim me përfaqësuesit e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), të kryesuar nga drejtori pë...

BERZH: Ekonomia e Kosovës u rrit për 10.5% në vitin 2021, shkak eksporti dhe diaspora

Raportit i fundit i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) tregon se sipas vlerësimeve fillestare, pas tkurrjes prej 5.3 për qind në vitin 2020, ekonomia e ...

Kryeministri Kurti takon presidenten e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim

Gjatë Samitit të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ambasadorin e ...

Ministri Murati pranoi Strategjinë Shtetërore të BERZh-it për Kosovën

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati sot ka pranuar nga Udhëheqësi i Zyrës së BERZH-it në Prishtinë, Neil Taylor, Strategjinë Shtetërore të Bankë...

Përparim Rama mban takim me ministrin Liburn Aliu dhe përfaqësues të BERZh, flasin për projektin e Unazës së Mesme

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, mbajti takim me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliun, si dhe përfaqësues të ...