Postet nga: Arian Zeka

Guvernatori Mehmeti diskuton me përfaqësuesit e odave ekonomike për programin e rimëkëmbjes

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti ka pritur në takim përfaqësuesin e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka ...

“Trepça” pret milionat e premtuara për rimëkëmbje

Pa investime milionëshe, kombinati metalurgjik “Trepça” në Kosovë, nuk mund të rimëkëmbet dhe vështirë se do të mund të funksionojë tutje, thonë udhëheqës ...

Odat ekonomike të shqetësuara për mosformimin e qeverisë

Oda ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për media, ku kanë folur për sfidat e Kosovës në ekonomi.

Drejtori i OEAK, i shqetësuar me grabitjet e bankave në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) organizoi tryezë diskutimi me guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti, drejtorin e OEAK, Arian Zeka dhe disa biznesmenë kosovarë lidhur me ndikimin e sektorit bankar ...

Oda Amerikane: Kosova ende po çalon në tërheqjen e investimeve të huaja direkte

Zëvendëspresidenti i “The Heritage Foundation”, James Jay Carafano ka vizituar Odën Amerikane në Prishtinë ku ka diskutuar për mundësitë e investimeve dhe bashkëpunimin në ...

Albin Kurti kërkon që Kosova të ketë Bankë Investive Zhvillimore

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u takua sot me Drejtorin Ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zekën me të cilin diskutuan rreth politikave ...

Zona e Veçantë Ekonomike Amerikane nxit bashkëpunimin mes Kosovës dhe shtetit të Iowas

Drejtuesit e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, kanë zhvilluar një takim me përfaqësuesin e Gardës Kombëtare të Iowas, Gjeneralin e Gardës Kombëtare të ...

Zeka: Të jetësohet zona e veçantë ekonomike amerikane

“Investitorët amerikanë janë të interesuar për një zonë të veçantë ekonomike në Kosovë ku do të mund t’i gjenin kushtet minimale infrastrukturore për të shtrirë ...