Postet nga: Bajram Begaj

Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare

Këngëtarja e famshme botërore, Dua Lipa, ka marrë sot shtetësinë shqiptare.

Mesazhi i Bidenit: Mbështesim Shqipërinë për lidership më të madh në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë të thellojnë partneritetin strategjik me Shqipërinë dhe do ta mbështesin atë të marrë rol më të madh lidershipi në rajon.

Zhvillimet në veri të Kosovës, presidenti Begaj bisedon me presidenten Osmani

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka folur rreth zhvillimeve që po ndodhin në veri të Kosovës.

Presidenti Begaj takon liderët shqiptarë të Luginës së Preshevës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve politikë të shqiptarëve të  Luginës së Preshevës.

Shqipëria mban zgjedhjet lokale më 14 maj

Shqipëria do të mbajë zgjedhjet lokale më 14 maj të vitit të ardhshëm.

Shqipëria: Bashkëpunimi me SHBA-në, thelbësor për identifikimin e tipologjisë së sulmit kibernetik

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Shqipërisë ka vlerësuar mbështetjen e ofruar nga Shtetet e Bashkuara dhe agjencitë e tyre, duke e konsideruar thelbësore në ...

Begaj nga samiti në Slloveni: Mbështetje të plotë për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka shprehur mbështetjen e plotë për dialogun Kosovë - Serbi.

Presidenti Begaj tregon pse dështoi takimi me Abdixhikun

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka treguar pse nuk është takuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, gjatë vizitës dyditore në Kosovë.