Postet nga: Bajram Begaj

Presidenti i Shqipërisë: Sulmi ndaj policisë akt i organizuar kriminal ndaj rendit dhe sigurisë

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka dënuar sulmin e njw grupi terrorist në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe dy tjerë të plagosur.

Begaj: Kosova nuk mund të mungojë në asnjë takim ndërkombëtar

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, sërish e ka përsëritur se çështja e Kosovës është prioritet për shtetin shqiptar në takimet ndërkombëtare. Begaj ka kë...

Begaj takohet me Lajçak: Shqipëria mbetet e vendosur të luajë rolin e saj për rikthimin në tryezën e dialogut

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka zhvilluar një takim me emisarin e Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Presidenti Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-së për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë që të ndjekin rekomandimet e dhëna nga Shtetet e Bashkuara për procesin e dialogut me Serbinë. “Ne ...

Aktori shqiptar emërohet ambasador në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dekretuar lirime nga detyra dhe emërime të ambasadorëve në disa vende të ndryshme, duke përfshirë edhe Kosovën.

Presidenti Begaj: Askush nuk ka pse çuditet se pse Kosova është prioritet kombëtar i Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj në konferencën e përbashkët me presidenten Vjosa Osmani tha se në takimin mes tyre, vëmendja u përqendrua tek çështjet ...

Osmani nga Tirana: Kryefjala e vizitës sime, strategjia dhe bashkërendimi i përbashkët me Shqipërinë për politikën e jashtme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me homologun e saj shqiptar, Bajram Begaj, në një konferencë për media, ka folur për nevojën e rritjes së ...

Osmani pritet me ceremoni shtetërore në Shqipëri nga presidenti Bajram Begaj

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka nisur vizitën e saj në Shqipëri dhe është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i saj, Bajram Begaj.