Postet nga: Bajram Begaj

Osmani: Shqipëria të jetë zë i fuqishëm i Kosovës në institucionet ku nuk kemi përfaqësim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në ...

Presidentja Osmani pret në takim homologun shqiptar Begaj

Një ditë para 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Presidenti Begaj pret në takim emsarin britanik Stuart Peach, flasin edhe për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka pritur sot në takim të dërguarin e Posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach.

555-vjetori i vdekjes së Skënderbeut, e përkujton presidenti shqiptar Begaj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka vizituar të martën qytetin e Lezhës për të nderuar heroin kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skënderbeun në 555-vjetorin e ...

Masakra e Reçakut, presidenti i Shqipërisë dekoron ambasadorin Walker

Në Shqipëri, presidenti Bajram Begaj, dekoroi sot me medaljen e “Kalorësit të Urdhrit të Flamurit” ambasadorin amerikan William G. Walker, i cili në janar të vitit 1999 denoncoi masakrë...

Begaj: Situata e patolerushme në veri të Kosovës duhet të marrë fund

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar një vit të ri sa më të mbarë, të begatë dhe me shëndet e mbarësi për të gjithë shqiptarë...

Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare

Këngëtarja e famshme botërore, Dua Lipa, ka marrë sot shtetësinë shqiptare.

Mesazhi i Bidenit: Mbështesim Shqipërinë për lidership më të madh në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë të thellojnë partneritetin strategjik me Shqipërinë dhe do ta mbështesin atë të marrë rol më të madh lidershipi në rajon.