Postet nga: Atifete Jahjaga

Presidentja Themeloi Komisionin për Demarkacionin

Një amerikan, një gjerman dhe një britanik janë emëruar nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në një komision i cili ka për detyrë që ta vlerësojë ...

Kosova Ngushëllon Turqinë për Sulmin në Ankara

Pas një shpërthimi të një autobombe në qendër të kryeqytetit të Turqisë janë vrarë së paku 25 persona dhe janë lënduar 75 të tjerë.

Jahjaga: Sulmi i Papranueshëm

“Presidentja e Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, dënon sulmin ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, ku është e vendosur edhe Presidenca e Kosovë...

Qeveria Dënon Sulmin ndaj Zyrave të Presidencës

“Aktet e tilla, Qeveria e Kosovës i konsideron të rrezikshme për rendin kushtetues dhe për stabilitetin e vendit, prandaj kërkon me ngulm që ato të zbardhen ...

Sulmohen Zyrat e Presidencës së Kosovës

Lajmin për KALLXO.com  e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Florie Ahemti.

Basha: Nuk e Marrim Gazin si Model

Basha, kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë që po viziton sot Kosovën, fjalët për lotsjellësin i tha në një konferencë për gazetarë pas takimit ...

KALLXO 360: Nderohet Sakrifica e Familjes Jashari

KALLXO 360: Nderohet Sakrifica e Familjes Jashari

Qytetarë të shumtë dhe udhëheqës të institucioneve të Kosovës kanë bërë homazhe sot në Prekaz në ditën e dytë të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të ...

Rreshtimi i FSK-së Para Heroizmit të Jasharëve

Rreshtimi i FSK-së Para Heroizmit të Jasharëve

Në manifestimin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës para të pranishmëve parakaluan edhe njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës.