Postet nga: Atifete Jahjaga

Ekspertët: Jahjaga Tejkaloi Kompetencat për Gjykatën Speciale

Ditën e martë ekspertë ligjorë në Kosovë u shprehën se Jahjaga nuk kishte asnjë të drejtë të nënshkruante marrëveshjen e fundit për ngritjen e të ...

Jahjaga Ratifikon Marrëveshjen me Holandën për Gjykatën Speciale

Zyra e Jahjagës të hënën njoftoi se ajo ka nënshkruar marrëveshjen midis Kosovës dhe Holandës për ngritjen e gjykatës së re, ...

Presidentja që Nuk Ktheu Goditjet

Më 7 prill të vitit 2011 Atifete Jahjaga nga pozita numër 2 e hierarkisë policore të vendit u ngjit në postin e numrit një të shtetit.

Në Grafit Zgjedhja e Thaçit President

Vizatuesi i grafitit që nuk deshi të identifikohej, e shpjegoi shkurt për KALLXO.com atë që edhe shihej në grafit.

Homazhe dhe Porosi te Varri i Ibrahim Rugovës

Homazhe dhe Porosi te Varri i Ibrahim Rugovës

Presidentja Jahjaga, ish-kryetarin Rugova e vlerësoi si njeri që krijoi miqësinë me ShBA-të dhe vendet e BE-së.

Mbretëresha Uron Presidenten

Presidentes së Republikës së Kosovës vazhdojnë t’i vijnë urime nga udhëheqës të vendeve të ndryshme të botës me rastin e përvjetorit të Pavarë...

Jahjaga Vazhdon me Takime Individuale

Vazhdimin e përpjekjeve të Jahjagës për daljen e vendit nga kriza politike e konfirmon për KALLXO.com Departamenti i informacionit dhe Komunikimit me Publikun në Presidencë

Përfundon Takimi i Thirrur nga Presidentja

Takimi i thirrur nga Presidentja Jahjaga sapo ka përfunduar. Pas liderit të AAK-së ka dalë edhe kreu i LDK-së, njëherësh kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, ...