Postet nga: Arbërie Nagavci

Thirrja e Arbërie Nagavcit për punëtorët arsimor: Vaksinohuni!

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka kërkuar nga mësimdhënësit që të vaksinohen me dy dozat e vaksinës kundër COVID-19.

PDK: Qeveria Kurti të emërojë në UP njerëz që ia duan të mirën Universitetit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci deklaroi se shumë shpejt do të funksionalizohet Bordi i Universitetit të Prishtinës.

Ministria nuk ia aprovon dy profile të Mjekësisë shkollës profesionale në Drenas

Dy profile të Mjekësisë në shkollën e mesme profesionale “Fehmi Lladrovci” në Drenas, janë mbyllur nga Ministria e Arsimit.

U konstituua Këshilli Shtetëror i Cilësisë

Sot është mbajtur mbledhja e parë e Këshillit Shtetëror të Cilësisë pas votimit në Kuvendin e Kosovës.

Haliti - Nagavcit: Sa ishte drejtoreshë e ke lënë motrën pa punë

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në pikën kur po diskutohej për anëtarët e Këshillit Shtetëror të Cilësisë, tha se ministrja e Arsimit, Arbë...

Mes polemikash, Kuvendi i Kosovës emëron anëtarët e rinj të KShC-së

Kuvendi i Kosovës me vota 63 për, 9 vota kundër dhe asnjë abstenim ka ratifikuar 7 anëtarët e rinj të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) ...

Përurohet salla e gjuhës gjermane në UP

Është përuruar salla e gjuhës gjermane në Departamentin e Gjuhës dhe Letërsisë Gjermane në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Kështu ka njoftuar, nëpë...

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Deputetë nga Komisioni për të Drejtat e Njeriut në Kuvendin e Kosovës, kanë kërkuar nga Ministria e Arsimit që vajzave nën moshën 18 vjeçare, të ...