Postet nga: Arbërie Nagavci

Nagavci: LDK i rri gati Thaçit sa herë të ketë nevojë

Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka deklaruar se partitë politikë u bënë bashkë për të zhbërë vullnetin e qytetarëve për ndryshime.

Nagavci i reagon Thaçit: Nuk do të ketë Qeveri të re

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i ka reaguar presidentit Hashim Thaçi në një postim në ‘Twitter’, ...

Nagavci: LDK dhe PDK në bashkëpunim të plotë kundër masave të qeverisë rreth coronavirusit

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci pas mbledhjes së kryesisë ka thënë se në mbledhje janë pë...

Arbërie Nagavci: Në ora 19:00 mbledhja e Kuvendit për zgjedhjen e Vjosa Osmanit

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, njoftoi se kryesia e Kuvendit ka vendosur që në ora 19:00 të mbahet seancë e jashtëzakonshme për zgjedhjen e ...

Huqja e nënkryetares së Kuvendit në votat ‘për’ Qeverinë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arbërie Nagavci, e ka ngatërruar numrin e votave të deputetëve që votuan ...

Video: Përplasja e deputetes së AAK-së me nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci

Përfaqësuesja e Grupit Parlamentar të AAK-së, deputetja Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit i ka pasur disa polemika më nënkryetaren e Kuvendit nga rahë...

Nagavci: Kërkesa për dorëheqjen e Glauk Konjufës, kusht i pakapërcyeshëm

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se kërkesa për dorëheqjen e kryeparlamentarit, Glauk Konjufca, është jodemokratike dhe e papranueshme.

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV-së po krijon huti për mandatarin për kryeministër