Postet nga: Arber Sejdiu

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të jepte shenjë unë do ta kisha zgjidhur problemin

Në gusht të vitit 2021, vajzës nga Ferizaj, Marigona Osmanit iu shua jeta. Babai i së ndjerës Muhabi Osmani, duke shpalosur rrëfimin për betejën më të ...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam lidhje të forta në Kosovë e Shqipëri

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, ka thënë se gjatë takimit të tij me nënën e Dardan Krivaqës, e njëjta i ...

Caktohet seanca gjyqësore ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit

Më 14 korrik në orën 10:00 do të mbahet seancë gjyqësore ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, dy të dyshuarve për vrasjen e Marigona Osmanit.

Netët e tmerrit para vrasjes, si u organizua dhunimi seksual i Marigona Osmanit

Aktakuza e Prokurorisë së Ferizajt ka zbuluar detaje të dhunimit seksual e më pas të vrasjes së Marigona Osmanit.

Deklarata e të akuzuarit Arbër Sejdiu në Polici: E ndjera Marigona Osmani nga goja kishte vjellë zi

Arbër Sejdiu i akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit, vrasje kjo që sipas Prokurorisë ka ndodhur në bashkëkryerje me të akuzuarin tjetër, Dardan Krivaçën, ka ...

Detaje nga aktakuza, Prokuroria konstaton se Marigona Osmani u dhunua seksualisht derisa i humbi ndjenjat 

Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut të dyshuar për vrasjen mizore të 18-vjeçares, Marigona Osmani.

Prokuroria konstaton se Marigona Osmani u dhunua seksualisht para se të vritej

Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut të dyshuar për vrasjen mizore të 18-vjeçares, Marigona Osmani.

Ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj, tregon kryeprokurori

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, ka treguar se ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës, të dyshuarit kryesor për vrasjen e 18...