Postet nga: arben kadriu

Favorizimi dhe diskriminimi i gjuetarëve: Dënohet kryetari i komunës së Novobërdës

150 ditë burg është dënimi të cilin Gjykata e Gjilanit i ka shqiptuar Svetisllav Ivanoviq, i cili aktualisht është kryetar i Komunës së Novobërdës.

Dosja e Prokurorisë, si i falsifikoi zyrtari i Komunës së Gjilanit vërtetimet tatimore

Bekim Korça, i akuzuar për falsifikimin e vërtetimeve tatimore, është ulur në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Gjilanit.

Në fund të gjykimit për keqpërdorim detyre, Kryetari i Novobërdës thyen heshtjen

Svetisllav Ivanoviq, është ulur në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Gjilanit për të dhënë fjalën përfundimtare lidhur me akuzën për ...

Gjilan - I akuzuari për gjuajtje me armë pa leje e pranon fajin

Ramadan Ademi, i akuzuar për armë mbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm, ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u pë...

Burg për ish-drejtorin e Kllokotit që akuzohet se mori mbi 10 mijë euro nga komuna

Mbi 10 mijë euro të taksave komunale të Kllokotit dyshohet se u përvetësuan nga Nikolla Nojkiq, ish-Drejtor i Financave në këtë komunë.

Dosja: Si u grabitën zingjirët e arit në diskotekën e Gjilanit

Petrit Sopi nga Gjilani po përballet me akuzën se i grabiti nga zingjirët e arit nga qafa një vajze nga Gjilani.

Prokurori i sëmurë, zvarritet gjykimi i ‘hakerëve’ nga Gjilani

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar për herë të tretë seanca ndaj të akuzuarve L.I, L.M. dhe L.Sh, të akuzuar për hyrje në ...

I tërhiqet vërejtja kryetarit të Novobërdës që mungonte në Gjykatë

Kryetari i Komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq është paraqitur sot në Gjykatën e Gjilanit pasi kishte munguar rreth katër herë në seancën kundër ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!