Postet nga: Apple

Apple do të lansojë applikacion që detekton aksidentin mes veturave  

A keni përjetuar një aksident?" Nilay Patel Patel

Apple largon aplikacionin e njohur të Kuranit në Kinë

Apple e ka larguar Quran Majeed, një aplikacion i njohur për leximin dhe dëgjimin e Kuranit, nga App Store në Kinë, raporton BBC. Raportohet se kompania e hoqi ...

Njihuni me serinë më të re të Apple: Iphone 13 Pro 

Pasi prezantoi një dizajn retro 'të kuqërremtë' me iPhone 12, Apple vendosi ta përsosë formulën e saj dhe të na paraqesë rezultatin një vit më vonë - ...

Modeli i ri iPhone 14 mund të lasnohet me një ‘ridizajnim i plotë’

Seria më e re e iPhone 13 me shumë vështirësi po gjendet në dyqane, mirëpo ky fakt nuk po i ndalon aspak thashethemet lidhur me modelin e ri ...

Sistemi Operativ i Apple, iOS 15, vjen më në fund

Megjithë përmirësimet e shumta, sistemi më i fundit operativ nga Apple nuk ofroi funksionet e e njoftuara më parë të SharePlay dhe Universal Control.

Katër risitë më të mirëpritura ditëve të fundit: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Dallimet midis lansimeve të reja të iPhone nuk janë të mëdha, por nuk janë diçka që do të mund t’i injoronit po ashtu. Më poshtë, gjeni një ...

A e harroni shpesh fjalëkalimin? Microsoft ka lajme të mira për këtë problem 

Microsoft ka prezantuar një mënyrë tjetër për të zëvendësuar fjalëkalimin tuaj në disa lëvizje shumë të thjeshta duke u identifikuar me telefonin tuaj ...

Evenimenti i iPhone 13 i Apple: Tetë prezantimet më të reja të vitit 2021

Ditën e djeshme, Apple e ka përfunduar evenimentin e saj "California Streaming" duke lansuar shumë produkte të reja, përfshirë formacionin e telefonave inteligjentë iPhone 13, Apple Watches me ...