Postet nga: ana brnabiq

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor: BE mbetet alternativa e vetme për rajonin

Në kuadër të ditës së dytë të Forumit të Prespës për Dialog, në temën “Rivendosja e sinergjisë ndërmjet BE-së dhe SHBA-së ndaj Ballkanit Perë...

Brnabiq: Serbia është e frustruar me BE-në, nuk synojmë antarësim në NATO

Kryeminstrja e Serbisë, Ana Brnabiq në 'Forumin e Prespës', theksoi se ky shtet është i dëshpëruar nga Bashkimi Evropian.

New York Times: Brnabiq e pranon se bandat kriminale kanë “lidhje të forta” me strukturat shtetërore

Menjëherë pas arrestimit të një të dyshuari për udhëheqjen e një bande kriminale muajin e kaluar në lidhje me një seri vrasjesh që kishin të bënin ...

Kryeministrja e Serbisë: Dialogu me Kosovën, sfida më e madhe politike

Në Parlamentin e Serbisë sot do të votohet sot Qeveria e re e cila do të ketë 21 ministri, dhe dy ministra pa portofol, kurse Qeveria do të ketë 11 gra.

Aleksandar Vulin, ministër i Brendshëm në Qeverinë e re serbe

Mandatarja e qeverise së re në Serbi, kryeministrja e deritanishme Ana Brnabiq, të dielën njoftoi për përbërjen e qeverisë së re serbe.

Brnabiq flet për tregti, Kurti për njohje

Në Samitin e Londrës kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kërkuar bashkëpunim rajonal në tregti, ndërsa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar njohjen ...

Kurti dhe Brnabiq afër njëri-tjetrit në samitin e Londrës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe homologia serbe, Ana Brnabiq sot e kanë pasur ballafaqimin e tyre të parë në një samit të Bankës Evropiane për Rindë...

Kurti e Brnabiq në të njëjtën ngjarje në Londër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do ta ketë ballafaqimin e parë me homologen serbe, Ana Brnabiq të hënën në një samit të Bankës Evropiane për ...